У “оси” нижні широкі лепестки часто скручені в трубочку, тоді як бічні і верхні – вузькі і трохи витягнуті.
Квіти розрізняють за кількістю пелюсток та видом краю пелюсток:
Наприклад, прості квіти мають всього п’ять пелюсток у один ряд. У гребінчастих крім п’яти основних пелюсток, в центрі квітки ще є два-три недорозвинені пелюстки. А вот у напівмахрових квіток пелюстки розташовані у два ряди, у махрових таких рядів – кілька.
Також краї пелюсток можуть бути хвилястими, гофрованими, бахромчастими, мереживними, рівними, загостреними, закругленими, вирізаними. Крім того, по краю пелюстки можуть мати окайку, яка відрізняється від основного забарвлення.
Різноманіття забарвлення квіток:
Треба відзначити, що сортові фіалки відрізняються дуже різноманітним забарвленням квіток. Розцвітка може бути однотонною, коли в забарвленні є лише один колір. Також може бути двоколірною – коли пелюстки розфарбовані в два відтінки одного кольору. А вот у фіалок з багатокольоровим забарвленням квітки одночасно присутні два або більше кольори. Є ще фантазійні сорти фіалок, які мають на основному фоні смуги, смужки, крапки та завитки контрастного кольору або більш світлого чи темного відтінку, ніж фон.

Забарвлення квітів сенполій може варіюватися від білого до чорно-фіолетового. Пелюстки можуть бути білими, рожевими, червоними, малиновими, сиреневими, блакитними, синіми, фіолетовими — майже будь-якого кольору. Існують навіть жовтоквіткові сорти, але зустрічаються вони дуже рідко.
Сортові фіалки, які мають на кожній пелюстці чітку смугу іншого кольору, називають фіалки-химери. Це досить рідкі та дороговартісні рослини. Вони розмножуються тільки дитячками та квітконосами.

Варто зауважити, що абсолютно однакові рослини за сортом, формою та розміром розеток можуть зовсім не схожі одна на одну, знаходячись у різних власників. Усе залежить від догляду, правильно обраної горщика та якості ґрунту!