Сортові фіалки – класифікація на вигляд.

Сортові фіалки – класифікація на вигляд.

Сортові фіалки – відмінні ознаки.

СМ Амадеус 300x200 Сортові фіалки   класифікація на вигляд.

Фіалки прийнято розрізняти за деякими ознаками:

– розмір розетки;

– тип листків;

– забарвлення листя;

– форма квітки;

– кількість пелюсток;

– Забарвлення пелюсток.

Розмір розетки визначається діаметром фіалки

– Мікромініатюри до 6 см;

– Мініатюри до 15 см;

– Напівмініатюри до 20 см;

– Стандарт від 20 до 40 см;

– Великий стандарт понад 40 см.

Також фіалки можуть мати кілька точок зростання, їх називають «трейлерами», а формою зростання вони бувають ампельні і кущові.

трейлер 267x200 Сортові фіалки   класифікація на вигляд.

Листя фіалок.

Листя рослини мають свою класифікацію форми та кольорів. Існують такі сортові фіалки, у яких листя мають досить неординарну форму та колір. Це виглядає настільки красиво та вишукано, що губиться врода квітів.

Також листя у фіалок можуть бути круглою, овальною, серцеподібною, загостреною, витягнутою. А краї листя можуть бути гладкими, гофрованими, городчастими, зубчастими, фестонованими, бахромчастими.

Крім того, сенполії розрізняють і за забарвленням листя, яке може бути різних відтінків зеленого кольору. Існує велика кількість сортових фіалок, у яких листя мають вкраплення білого, рожевого, салатового, жовтого, бежевого, коричневого кольорів. Ці фіалки називають пестролистниками. Залежно від умов утримання кількість світлого кольору може змінюватися. Такі фіалки радують око навіть коли не квітнуть. А різноманіття забарвлення листя просто вражає. По суті, пестролистні сорти могли б не квітнути, настільки прекрасне їхнє листя.

пестролистные 235x200 Сортові фіалки   класифікація на вигляд.

Квіти фіалок.

Сортові фіалки розрізняють за квітками, які можуть мати різні форми:

Так, у “анюток” два верхні пелюстки за розміром дещо менше трьох нижніх.

%D0%BF%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%8F %D1%80%D0%B0%D0%BF%D1%81%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%8F Сортові фіалки   класифікація на вигляд.

“Дзвіночок” має лепестки, що зросли в основі квітки, через що вони не можуть повністю розкритися. Такий квітка виглядає як дзвіночок — ось і назва.

“Зірка”, натомість, відрізняється симетричною формою квітки, лепестки рівномірно розташовані навколо центру і мають однаковий розмір.

%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%82 %D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F Сортові фіалки   класифікація на вигляд.

У “оси” нижні широкі лепестки часто скручені в трубочку, тоді як бічні і верхні – вузькі і трохи витягнуті.

Квіти розрізняють за кількістю пелюсток та видом краю пелюсток:

Наприклад, прості квіти мають всього п’ять пелюсток у один ряд. У гребінчастих крім п’яти основних пелюсток, в центрі квітки ще є два-три недорозвинені пелюстки. А вот у напівмахрових квіток пелюстки розташовані у два ряди, у махрових таких рядів – кілька.

Також краї пелюсток можуть бути хвилястими, гофрованими, бахромчастими, мереживними, рівними, загостреними, закругленими, вирізаними. Крім того, по краю пелюстки можуть мати окайку, яка відрізняється від основного забарвлення.

Різноманіття забарвлення квіток:

Треба відзначити, що сортові фіалки відрізняються дуже різноманітним забарвленням квіток. Розцвітка може бути однотонною, коли в забарвленні є лише один колір. Також може бути двоколірною – коли пелюстки розфарбовані в два відтінки одного кольору. А вот у фіалок з багатокольоровим забарвленням квітки одночасно присутні два або більше кольори. Є ще фантазійні сорти фіалок, які мають на основному фоні смуги, смужки, крапки та завитки контрастного кольору або більш світлого чи темного відтінку, ніж фон.

%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9 %D1%88%D1%83%D1%821 Сортові фіалки   класифікація на вигляд.

Забарвлення квітів сенполій може варіюватися від білого до чорно-фіолетового. Пелюстки можуть бути білими, рожевими, червоними, малиновими, сиреневими, блакитними, синіми, фіолетовими — майже будь-якого кольору. Існують навіть жовтоквіткові сорти, але зустрічаються вони дуже рідко.

Сортові фіалки, які мають на кожній пелюстці чітку смугу іншого кольору, називають фіалки-химери. Це досить рідкі та дороговартісні рослини. Вони розмножуються тільки дитячками та квітконосами.

%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0 Сортові фіалки   класифікація на вигляд.

Варто зауважити, що абсолютно однакові рослини за сортом, формою та розміром розеток можуть зовсім не схожі одна на одну, знаходячись у різних власників. Усе залежить від догляду, правильно обраної горщика та якості ґрунту!